Prečo si vybrať spomedzi drevených altánkov?

Rozhodli ste sa vo vašom dome pre altánok? Potom máte pomerne veľa možností, a to nielen čo sa týka tvaru, ale predovšetkým materiálu. Jednou z najobľúbenejších materiálov na výber je drevo, a teda drevené altánky. Je toto tá správna voľba aj pre vás? V tomto článku si povieme niečo viac práve o tejto možnosti.

Jedným z najväčších benefitov drevených altánkov je, že drevo je za každých okolností prírodné a ekologickejšie riešenie. Drevené altánky sú taktiež vo väčšine prípadov nadčasové a hodia sa ku každému štýlu bývania. Drevo taktiež pôsobí veľmi príjemne a esteticky.

Inou výhodou drevených altánkov je, že v prípade potreby je možné ich jemne upraviť. Drevo má tiež schopnosť pohlcovať zvuk a má dobré akustické vlastnosti. Rôzne druhy dreva majú taktiež aj mierne odlišné vlastnosti. Tak napríklad smrekové a jedľové drevo je o niečo ľahšie, ako je smrekovec alebo borovicové drevo. V každom prípade je takmer na akýkoľvek druh dreva použť impregnáciu.

Aj keď drevené altánky vyžadujú o niečo väčšiu starostlivosť, stále sú veľmi obľúbenou voľbou. Drevo dokáže prirodzene navodiť v domove veľmi príjemnú atmosféru a pôsobí veľmi prirodzene. Navyše, jeho stavba vás pravdepodobne výjde o niečo lacnejšie než konštrukcia murovaného altánku, a to predovšetkým v prípade, keď sa budete oň dôkladne starať.

Platí, že aj drevený altánok môže byť prispôsobený vašim predstavám. Kým v minulosti išlo predovšetkým o klasické konštrukcie so šikmou strechou, dnes si ich podľa svojich predstáv môžete doplniť o rôzne dizajnové prvky alebo aj iné materiály. Spolu tak vytvoríte jeden kompaktný celok. Zvážte taktiež napríklad bielu farbu altánku či plátené závesy. Možností je veľmi veľa.

Či už ide o drevené altánky alebo o altánky z iného materiálu, je vždy lepšie nechať túto konštrukciu na odborníkoch, ktorí vám správne poradia tak, aby váš altánok vydržal čo najdlhšie.

Kontakt na predajcu a staviteľa altánkov: obchod@chatkylemon.sk