Kvalitné záhradné technológie pre každého záhradníka!

Vlastná veľká záhrada je snom mnohých z nás. No tí, ktorí ju už majú, vedia, že to obnáša aj veľa driny. Našťastie, vždy si vieme pomôcť správnou technikou ak nechceme si najať stavebný dozor. A nemusí to byť ani také nákladné. Pri tvorbe záhrady alebo jej okrášľovaní určite oceníme napríklad zakladače trávnika, mulčovače, štiepkovače či robotické kosačky.

Štiepkovače dreva

Chcete spracované drevo použiť na kúrenie? Pomôžu vám práve štiepkovače dreva. Pracujú s ozubeným kolesom, ktoré sa na jednej strane pritláča ku kovovej doske, čím štiepi vetvy na malé kúsky. Pozor, štiepkovače si často nedokážu poradiť s čerstvými vetvami, preto sa odporúča nechať ich určitú dobu preschnúť.

Krovinorez

Krovinorez, niekedy nazývaný aj motorová kosa, využijete na kosenie husto zarastených plôch a ťažko prístupných miest. Sú vhodné ako na klasické kosenie rovných trávnatých plôch, tak na kosenie plôch s ťažko prístupným terénom a vysokým porastom, pričom umožňujú tiež likvidáciu menších náletových drevín.

Pomôžu teda napríklad pri kosení prudkých svahov, priekop, okolí stromov a stien či podobných miest. Ďalšou výhodou krovinorezov je okrem ich širokých možností použitia tiež nízka hmotnosť a možnosť nasadenia kotúča či oceľového noža namiesto strunovej hlavy.

Zakladače trávnika

Zakladáte trávnik? Potom sa vám zíde tento šikovný stroj. Pofrézuje a rozpracuje zeminu, premieša biomasu, odstráni kamenie, pomocou nivelácie vyrovná terénne nerovnosti, rozvalcuje. Vďaka sejačke zabezpečí presný výsev trávového semena a jeho zapravenie do pôdy. Výsledkom bude trávnik presne podľa vašich predstáv.

Robotické kosačky

Robotická kosačka je schopná nahradiť podstatnú časť ľudskej práce pri úprave trávnika. Robotické kosačky sa hodia najmä na rovnejšie plochy bez väčšieho množstva prekážok. Súčasné robotické kosačky sú inteligentné stroje s možnosťou pokročilého programovania a ovládania.

Údržbu záhrad pomocou robotických kosačiek na trávu je možné vykonávať zo smartphonu, rozhrania Bluetooth alebo Wi-fi. Zatiaľ sú najefektívnejšie na relatívne malých a hladkých dvoroch.

Mulčovače

Potrebujete pokosiť väčšie plochy zelene s terénnymi nerovnosťami a chcete si to zjednodušiť? Stavte na mulčovače. Obsahujú zahnuté nože, dvojité zahnuté nože, masívne kladivká s priamou hranou alebo masívne zubové kladivká. Náročnejšie konštrukcie bývajú doplnené zberným zásobníkom, ktoré neskôr môžete vyklopiť na zem alebo do traktorového prívesu.

Záhradné sedenie

Nezabúdajte, že ku krásnej záhrade patrí aj oddych. Záhradné sedenie ratanové krásne dotvorí prírodnú atmosféru každej záhrady.