Prečo písať blogy?

V nasledujúcom článku sa rozpíšem o tom, ako začať blogovať. Ak chcete získať nový zdroj príjmu prácou, ktorá je tvorivá a baví vás, skúste sa zamyslieť nad tým, či nezačnete písať blogy. Písať blogy sa dá prakticky o čomkoľvek. Stačí sa usadiť za písací stôl alebo do kaviarenského kresla a začať tvoriť obsah. Je jedno, či vás zaujíma architektúra a radi píšete alebo točíte vídea o moderných obývačkách s kuchyňou alebo nábytku na mieru. Dôležitá je chuť, tvorivosť a v neposlednom rade disciplína. Navyše, písanie blogov vám nevyplní iba voľný čas, ale môže prispieť k naplneniu vašej peňaženky.

Prečo potrebujete blog a s akými typmi blogov sa stretávame?

V praxi sa väčšinou stretávame s dvoma typmi blogov. Firemným blogom alebo osobným blogom. Ak hovoríme o firemných webových stránkach alebo internetovom obchode, tu vám blog pomáha prilákať nových potenciálnych zákazníkov a pozitívne ovplyvňuje úroveň predaja. Navyše dokáže ,,nakopnúť” vaše podnikanie. Naopak osobný blog umožňuje vytvoriť si odborný imidž – ak zdieľate svoje skúsenosti vo vybranom odvetví, začnú vás veľmi skoro nasledovať ľudia, ktorí majú podbné záujmy ako vy. Možno sa v písaní blogov zdokonlíte natoľko, že si raz sadnete do kaviarenského kresla a vymyslíte námet na skvelý film alebo knihu.

Pri písaní samotného blogového článku je dôležité, aby obsah v ňom bol užitočný, zaujímavý, bez zbtočných informácií a aby sa sústredil na konkrétnu tému a neodbočoval od nej. Ak raz začnete písať o moderných obývačkách na mieru tak v tom pokračujte až do konca článku. Opíšte nábytok na mieru, zariadenie doplnky, ale určite neskĺznite mimo témy a nezačnite písať o automobilových súčiastkách a podobne.

Ako začať blogovať a čo potrebujete?

Ak chcete začať blogovať, nemusíte mať žiadne super znalosti. Aj keď ste ešte nikdy nenapísali ani jeden blog, neznamená to, že musíte ihneď absolvovať kurzy copywritingu alebo písať od rána do večera. Práve naopak. Buďte kreatívny, hrajte sa so slovami a experimentujte. Píšte jednoducho, ľahko a hlavne vlastným štýlom. Tak, ako by ste sa tým písaním bavili. Ďalšou mylnou predstavou začínajúcich blogerov je presvedčenie, že musia byť odborníkom v určitej oblasti. Samozrejme ak bloger píše nezmysli alebo nepochopiteľné články asi nebude úspešný. Avšak ako som už spomínal, dôležitá je práve kreativita a schopnosť odlíšiť sa a zaujať. Na začatie blogu nepotrebujete ani základné znalosti v oblasti copywritingu. Hlavnou vecou je túžba napísať blog na tému, ktorá bude pre čítajúcich  užitočná a v dostatočnej miere ich zaujme.