E-shop

E-shop

Nakupujete radi? Pre niekoho je nakupovací deň vysneným dňom, po ktorom stále túži a nikdy sa ho nevie nabažiť, pre iného je to zas cesta do najhorúcejšieho pekla. Niekto proste premávanie sa po obchodných centrách, prezeranie si oblečenia či topánok a skúšanie si vecí miluje. Pre iného je to zas predstava toho najhoršie stráveného dňa. Otravná povinnosť, ktorú musí splniť, ale pri každej príležitosti sa jej snaží vyhnúť. Niekto by možno nakupoval rád, ale nemá zas na to toľko času, alebo mu možno vadia zástupy  ľudí v obchodných strediskách. Proste nie pre všetkých ľudí je bežné nakupovanie. Za to online nakupovanie je príjemnou alternatívou pre viacerých z nás.

Pri internetovom nakupovaní totiž môžete využiť čas, pri ktorom relaxujete doma na gauči, alebo máte chvíľku v priebehu vašej pracovnej doby. Pri analýze dát sa dá zistiť, že online nákupy sú častejšie pre mladšiu generáciu, tá staršia generácia využíva radšej a častejšie tradičný spôsob.

Myslím si, že internetové nakupovanie má len jednu, za to ale zásadnú nevýhodu. Danú vec totiž nevidíte na vlastné oči. Na fotke veľakrát veci vyzerajú inak ako v skutočnosti, a väčšinou horšie ako ste čakali.

Na druhej strane si v dnešnej dobe cez internet kúpite naozaj všetko. Objednať si môžete dokonca aj  dom na kľúč či len malú kľúčenku. Výnimkou nie sú stránky, na ktorých sa predáva alkohol online. Novinkou posledných rokov je tiež ponuka obchodných reťazcov na nákup a donášku potravín až domov. Stačí na internete vytvoriť zoznam žiadaných potravín.

Osobne využívam služby internetového nakupovania pomerne často. Nekupujem si však oblečenie či obuv. Cez internet nakupujem hlavne kozmetiku, šošovky, drogériu, knihy, šatky, čistiace prostriedky. Jeden krát som si kúpila topánky, ale nesedeli mi, aj pre túto skúsenosť preferujem si oblečenie a obuv dopredu vyskúšať. Predsa len, kontaktné šošovky vám nemôžu byť malé. Na rozdiel od topánok či nohavíc…