Čo vlastne je nábytok na mieru a prečo si ho vybrať?

Nábytok na mieru je jednoducho nábytok vyrobený na mieru pre váš domov, berúc do úvahy to, čo potrebujete a ako by ste chceli, aby to vyzeralo. Šikovní dizajnéri a stolári pomáhajú s navrhovaním a vyrábaním nábytok na mieru pre všetky miestnosti vášho domu, od kuchyne po spálňu, pracovňu alebo podkrovie. Nábytok na mieru je obvykle vyrobený veľmi kvalitne z materiálov, ktoré si sami vyberiete, na základe rozpočtu, ktorý ste si nastavili. Objednávky nábytku na mieru obvykle siahajú od typických kusov nábytku v domácnosti po extrémne kreatívne kusy založené na veľmi konkrétnych a špecifických potrebách. Od postele cez prístrešok na športový kočík až po dizajnový vešiak na bielizeň. Väčšina šikovných návrhárov a stolárov sa nebojí výziev, preto s nimi môžete zdieľať svoje najodvážnejšie nápady… Nábytok na mieru je jednoducho vyrobený na mieru pre váš domov, berúc do úvahy to, čo potrebujete a ako by ste chceli, aby to vyzeralo

Chcete navrhnúť svoj vlastný nábytok? Prinášame vám návod ako na to, krok za krokom.

  • Pracujte s odborníkmi. Dajte si záležať na tom akú firmu si vyberiete. Buďte nároční a trpezliví v hľadaní. Všetko si dobre premyslite.
  • Podporujete miestne podnikanie?
    • Vyberte si prácu s miestnou firmou namiesto nadnárodnej spoločnosti.
    • Zvyčajne to vedie k osobnejšej službe, materiálom z miestnych zdrojov a oveľa vyššej kvalite, než by sa mohlo očakávať.
  • Na začiatku je dôležité zoznámiť sa a vytvoriť si vzťah s výrobcom nábytku, ktorý vás v nasledujúcich dňoch a týždňoch prevedie vytvorením vášho osobitého kusu nábytku.
  • Podeľte sa o svoje nápady na dizajn s konzultantom, ktorý bude schopný navrhnúť návrhy na základe svojich rozsiahlych skúseností, tak aby sa dokončili dôležité podrobnosti.
  • Majte kontrolu nad farbami, materiálmi a povrchom svojho majstrovského diela podľa svojho vkusu a rozpočtu, bez zbytočných doplnkov.
  • Úzko spolupracujte na definovaní špecifikácií vášho jedinečného kusu nábytku, čo vždy sľubuje fascinujúcu a vzrušujúcu spoluprácu s výrobcom nábytku.