Lámete si hlavu nad vhodným darčekom?

darček

Darčeky. Nie ste v nich veľmi dobrý. Neviete, čo by človeka mohlo potešiť, čo má rád, čo by sa mu naozaj hodilo. Nie ste si v tom istý, pretože sa vám viac krát stalo, že ste niečo kúpili a dotyčnému sa to fakt nehodilo alebo sa mu to dokonca nepáčilo. Nad každým darčekom si lámete hlavu dni, ale nie je to úspešné.

Chceli by ste poradiť? V tomto článku sa vám pokúsime dať pár rád, ktoré by vám mohli pomôcť. Netvrdíme, že zaručene, ale je možné, že sa vám po prečítaní tohto článku bude nakupovať ľahšie.

  1. Počúvajte druhých. Tajomstvo toho, že sa niekto tak báječne trafuje do vkusu je väčšinou tým, že vie dobre počúvať. Ako to myslíme? Ide totiž to, že keď pozorne počúvate a zaujímate sa, všetko sa dozviete, ľudia často hovoria o svojich prianiach a túžbach. Veľakrát to povedia len tak mimochodom. Niektorí ľudia to vedia dobre zachytiť a keďže ich to prirodzene zaujíma, ľahko si to zapamätajú. Nemáte to tak prirodzene? Nevadí. Skúste sa na to zamerať a keď si myslíte, že to zabudnete, zapíšte si to! Vytvorte si pasáž vo svojom diári či mobile.
  2. Spýtajte sa ich dobrých kamarátov či rodiny. Už by ste chceli dotyčného obdarovať, počúvate ho ostošesť a nič neprezrádza? Skúste sa opýtať jeho najlepších kamarátov alebo rodiny. Niekto síce možno ako vy nebude mať tušenie, niekto však zaručene bude vedieť, čo ho poteší.
  3. Špeciality. Skoro každý miluje luxusné jedlo a pochúťky. Špeciálne čokolády, výberové syry či vína. To sú darčeky, ktorými potešíte nie len labužníkov

Netvrdíme, že je to ľahké, ale dá sa to. A myslím, že ak vás nenapadne niečo úplne od veci – napríklad  ortopedická obuv ako ideálny darček pre milovníka barefoot obuv a propagandistu prirodzenej chôdze, nemôže to dopadnúť až tak zle.