Chcem sa vydávať, môj partner sa na to však ešte necíti

svadba

Ste spolu s partnerom už viac ako desať rokov. Chceli by ste sa vydávať, usadiť sa, založiť si rodinu. Už sa vidíte, ako si zariaďujete byt, či vyberáte nábytok na mieru. Googlujete vhodné byty, na Vianoce dúfate, že pod stromčekom objavíte snubný prsteň a zas tam na vás čaká len biokozmetika.  Má to totiž jeden háčik. Váš partner sa na to ešte necíti. Stojíte pred rozhodnutím, či mu dať ešte čas alebo sa vydať každý vlastnou cestou. Podľa čoho sa rozhodnúť, čo všetko treba zvážiť. V tomto článku sa vám pokúsime pomôcť.

Najdôležitejšia otázka, ktorú keď si zodpoviete negatívne, nemá vzťah zmysel ďalej pestovať je: Milujete ho? Ak ste si však odpovedali pozitívne, má zmysel dať vášmu partnerovi ešte čas. Je dôležité, aby o tejto vašej túžbe partner vedel a mohol s ňou vedome pracovať. Vaša túžba a zároveň čas, ktorý mu doprajete sú najvhodnejšou kombináciou, aby do rovnakého postoja sám dozrel. Na muža kladie toto rozhodnutie veľké nároky, zodpovednosť a robí to  z neho človeka, ktorý bude počas dosť výraznej doby živiteľom celej rodiny, takže je naozaj spravodlivé dopriať mu istý čas. Samozrejme nebudete čakať večnosť. Myslím, že rok je akurátna doba, a ak sa po tejto dobe nič nezmení, nemyslím tým hneď v realite, ale aj v jeho postoji, je načase dať mu zbohom a nájsť si kompatibilnejšieho partnera.

Samozrejme po toľkých rokoch spolužitia, to určite nebude ľahké rozhodnutie. Myslím si však, je založenie rodiny je naozaj dôležitá téma a ak sa na to pozerajú oba partneri rozdielne, skôr, či neskôr by im to prinieslo veľké problémy. Je preto dobré rozísť sa v pravú chvíľu a zbytočne to nepredlžovať. Čím skôr to ukončíte, tým skôr je možné, že stretnete niekoho,  s kým svoju túžbu po manželskom a rodičovskom živote budete zdieľať.