Ako si vybrať hotelovú izbu

Leto je čas dovoleniek a mnohí z nás riešime ubytovanie v hoteloch. Samozrejme, izbu za vás nevyberieme, ale poradíme vám, aké kritériá by ste mali zobrať do úvahy. Tieto rady sa vám môžu zísť aj mimo dovolenkovej sezóny.

Účel pobytu a čas na izbe

Pochopiteľne, prvá vec, ktorú treba zohľadniť, je účel pobytu. Inú izbu si vyberiete na letnú dovolenku, inú na služobnú cestu a inú napríklad na liečenie v kúpeľoch. Ďalším dôležitým kritériom je čas, ktorý hodláte v izbe stráviť. Na to sa často zabúda. Ak rátate s tým, že budete na izbe často, na mieste sú vyššie nároky. Naopak, ak v izbe plánujete iba prespať, z nárokov môžete pokojne trochu poľaviť.

Poloha izby v rámci hotela

Tu si musíte zvážiť, čo je pre vás dôležitejšie. Ak nemáte radi ruch ulíc, zvoľte radšej izbu do dvora. Kto nerád chodí po schodoch či výťahom, uprednostní prízemie, kto má rád pohľad z výšok, dá prednosť izbe na poschodí. A takmer všetci máme radi výhľad na more, ak sme v prímorskom letovisku. Niekedy sú ale dôležité aj drobnosti – či je izba blízko hotelového baru, fitness centra, wellness alebo kuchyne. Niečo by ste mali radi nablízku, iné zas čo najďalej.

Veľkosť a zariadenie izby

Ako sme už naznačili, treba vychádzať z účelu svojho pobytu a času, ktorý strávite na izbe. Ak ste na služobnej ceste a v izbe budete aj pracovať, vaše nároky musia byť vyššie. Vyberte si väčšiu izbu s komfortným nábytkom, internetom, televízorom a nezabudnite ani na konferenčné stoly. Ak idete na dovolenku k moru, ideálna je izba s terasou alebo aspoň balkónom. V prípade, že na izbe len prespíte, stačí aj menšia a jednoduchšie zariadená izba. Nikdy však nezľavujte z nárokov na kúpeľňu.

Cena izby

Pochopiteľne, pri výbere izby rozhoduje aj cena. Vždy však treba brať do úvahy jej výšku v pomere ku kvalite, ktorú dostávame. Za vyšší komfort sa oplatí priplatiť. Naopak, pri extrémne nízkych cenách sa treba mať na pozore. Za neprimerane nízkou cenou sa môže skrývať neželaný háčik. Venujte preto výberu izby trochu času a pozornosti. Veríme, že sa rozhodnete správne.